قمری: 10 شعبان 1441 22:39 - شنبه - 15 فروردین 1399
همایش بیست وسوم پژوهشکده تربیت اسلامی بنیان

آیت الله عالمی

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه تدریس مدیریت جهادی در مدارس و دانشگاه ها یک ضرورت است، ابراز داشت: برای نهادینه شدن الگوهای مدیریت جهادی باید راهکارهای عملی را از مدارس و دانشگاه ها آغاز کرد.
آیت ا... عالمی که در سلسله نشست های «آسیب شناسی مدیریت فرهنگی و تربیتی با تأکید بر مدیریت جهادی» سخن می گفت، ابراز داشت: کار فرهنگی با وجود اینکه نمودی دیرهنگام دارد، اما بسیار پراثر است و یکی از جاهایی که می توان اثر این سرمایه گذاری را در آینده به خوبی مشاهده کرد، آموزش وپرورش و دانشگاه هاست.
وی افزود: در موضوع فرهنگ و اقتصاد، مسئولان هم باید بتوانند دفاعی جامع از امور داشته باشند و هم توانایی مدیریت در مقابل آسیب های فرهنگی و اقتصادی دشمن را داشته باشند.وی با انتقاد از بی توجهی به مدیریت عالی فرهنگی در فضای کنونی کشور گفت: افرادی که مدیران فرهنگی را در کشور منصوب کرده اند، باید پاسخ بدهند آیا تمام انتصابات آن ها درست بوده و آیا افرادی که منصوب کرده اند، شایسته ترین افراد هستند؟
وی برخی نقدها و نگرش ها به حوزه و دانشگاه را نادرست توصیف کرد و گفت: مدعی نیستم تمام افرادی که از حوزه وارد عرصه مدیریت شده اند، توانایی بالایی در اجرای مدیریت جهادی دارند، ضمن اینکه مخالف این نگرش هستم که معتقد است دانش آموختگانی که در خارج تحصیل کرده اند، قادر به اداره فضای مدیریت جهادی نیستند.
مسئولان با سال فرهنگ و اقتصاد، شعاری و تریبونی برخورد نکنند
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با انتقاد از تأییدات تریبونی و شعاری برخی مسئولان از نام گذاری سال ها توسط رهبر معظم انقلاب ابراز داشت: آفت برخورد شعاری با نام گذاری سال ها ازسوی مسئولان همواره وجود دارد، اما مدیران فرهنگی و اقتصادی مدنظر داشته باشند به جای تأییدات زبانی و تریبونی فرمایشات رهبر معظم انقلاب، به معنای واقعی کلمه در صحنه باشند.
آیت ا... عالمی همچنین با بیان اینکه فرهنگ امری مادی نیست، بلکه مقوله ای ارزشی و معنوی است، تصریح کرد: مدیریت فرهنگی نیز باید متکی بر ارزش ها و معنویات جامعه امروز باشد.
عضو مجلس خبرگان رهبری در بیان مخاطرات و مشکلات مدیریت فرهنگی نیز گفت: مدیریت فرهنگی کاری سخت است که کارشناسی فراوانی نیاز دارد و صبر و حوصله و پیگیری زیادی را می طلبد و مدیران فرهنگی هیچ گاه نباید از تلاش در این راه ابراز خستگی کنند.
وی مدیریت شهید رجایی را نمونه بارزی از مدیریت جهادی در کشور دانست و گفت: در دوران شهید رجایی فضای این گونه مدیریت هم در عمل دولتمردان و هم جبهه های جنگ، عرصه های سازندگی و در روستاها بسیار برجسته و درخور توجه بود.
این استاد حوزه با بیان اینکه باید از هر دو نوع مدیریت توأمان استفاده کرد، گفت: دشمن درحال حاضر بر فرهنگ و اقتصاد ما تمرکز زیادی کرده، چنان که با ابزار تحریم های اقتصادی و تبلیغات مسموم به جنگ با اقتصاد و فرهنگ ما آمده است.


تاریخ آخرین بروز رسانی : شنبه - 14 اردیبهشت 1393 ..::.. تعداد بازدید این صفحه : 1559
بازدیدامروز : 229
بازدید دیروز : 141
بازدید کل : 127610