قمری: 10 شعبان 1441 21:13 - شنبه - 15 فروردین 1399
بیست وششمین همایش

بیست وششمین همایش پژوهشکده بنیان

به نام خدا

نثار ارواح مطهر شهدا و شهدای عزیز غزه و روح ملکوتی حضرت امام (ره) و سلامتی مقام معظم رهبری امام خامنه ای(مد ظله) صلوات بفرستید.

از همت همه عزیزان در برپایی این نشست موثر و با انگیزه، دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی و اسلام عزیز که برترین این آرمانها فداکاری امت اسلام، فتح قدس و آزادسازی مسجدالاقصی است تشکر می کنم، توفیق حضور برای این حقیر حاصل شد، ما به عنوان خادم و خدمتگزار شما انجام وظیفه کردیم، سعی ما این است که از محضر شما اساتید بهره ببریم. همانطوری که سروران در مقدمه بحث اشاره کردند به جاست که یک نگاه عمیق ودقیق به این عظمت و این خلق حماسه بزرگ داشته باشیم.

ملتی که قریب ده سال است در یک سرزمین محدود به طول 45 کیلومتر و عرض 9 کیلومتر زندگی می کند، از شش جهت محاصره است، راه دریا، هوا و زمین به رویش بسته است . از طریق تونل ها هم با تهدید تغذیه و پشتیبانی می شود. تنهاست، هیچ دولتی از دولتهای اسلامی منطقه از او حمایت نمی کنند. تجهیزات و امکانات دفاعی بسیار اندک و ناچیزی در اختیارش هست. هواپیما ، تانک ، نفربر ، توپخانه و هلیکوپتر ندارد، به لحاظ اقتصادی بسیار فقیر است. درآمد ناچیزی دارد.در محاصره سرسخت ترین دشمنان بشریت قرار گرفته است ولی این لحظاتی که ما و شما اینجا نشسته ایم نمایندگان این ملت هم پشت میز مذاکره نشسته اند و طرف مقابلشان را تسلیم اراده و ایمان خودشان نموده اند.

رژیم اشغالگر بزرگترین و دومین ارتش دنیا را دارد، همچنین حمایت مجامع بی المللی و حمایت بی دریغ و بدون هیچ گونه محدودیتی از طرف 50 درصد ثروتمندان کل دنیا که در اختیار صهیونیست هاست را دارد. هزینه این جنگ ها از بیت المال مسلمین و از خزانه کشور حجاز تاکنون تأمین شده است. در نبردهای 33 روزه، 22 روزه، 8 روزه، و نبرداخیر، بیت المال مسلمین در اختیار رژیم صهیونیستی بوده است. ولیمردم غزه این گونه با عزت سرپا ایستاده اند و برای طرف مقابلشان تعیین تکلیف می کنند که باید پشت میز مذاکره بیایید و در یک وقت و زمان محدود مذاکره کند. ...

با آن فجایعی که پیش آمده همه ما، ملت ایران، منطقه و جهان می دانند فلسطین امروز همان فلسطین قبل از پیروزی انقلاب اسلامی است که اسلحه ها را بوسیدند و توی یک سینی طلایی گذاشتند و تقدیم رژیم صهیونیستی کردند و در دهها دور مذاکره هرچه نصیبشان شد جز ذلت، نکبت و بدبختی چیزی نبود و امروز به عنوان یک ملت در بند و اسیر در کرانه باختری حتی مسئولین دولت خودگردان که بخواهند عبور و مرور کنند از منطقه ای به منطقه دیگری در دولت خودگردان جا به جا شوند، در بازرسی ها باید متوقف شده ، بازرسی شوند این همان فلسطین است که یاسر عرفات، ابوجهاد و آن چریکهایی که در دوره ی جوانی آوازه شان همه جا به گوش می رسید. زمانی که اراده کردند با اینها پشت میز مذاکره بنشینند و از راه مذاکره مشکلشان را حل کنند به حضیض ذلت رسیدند.

امام (ره) دست آنها را گرفت و الگوی اسلام ناب را به آنها آموخت و فرزندان خودش را اعزام کرد، تا فرهنگ مقاومت مبتنی بر فرهنگ مقاومت ملت ایران فلسطین و غزه و کرانه باختری امروز را به آنها بیاموزند. ملت فلسطین در برابر نظام سلطه با این عدد کم و قلت معونه و عده و عده اینجور سربلند ایستاده است. همه چشمها خیره و نگران مذاکراتی است که ما با سران نظام سلطه و شیطان بزرگ داریم .

فرمودند که راهکارهای تقویت مقاومت در غزه و فلسطین در اینجا بحث و بررسی شود، بحمداله تاریخ خودش گویای تحول است، حوادث به انسان راه نشان می دهد که چه بکنید. مقام معظم رهبری فرمودند وقتی که جامعه مسلمین آن زمان به آنجا رسید فهمید که باید پرچم سرخ شهادت به دست اباعبدالله حسین داده شده و مسیر مشخص شود. در عین حال امروز می بینیم که به صورت فطری و ذاتی بر اساس همان ملاک ها و معیارهای انسانی بر اساس آگاهی و اعتقاد و ایمان جوشش در راه مبارزه با ظلم بین شرق و غرب و شمال و جنوب عالم به وجود آمده است. شعارهایی که در میدان شهدای مشهد داده می شود. در قم داده می شود، در جلوی کاخ سفید، در جلوی الیزه، در جلوی مقر حکومت و دولت انگلیس در آفریقا ، شرق دور و در بلاد فلسطین یک شعار همه جا تکرار می شود و آن شعار، شعار مبارزه با ظلم است.

این تحول و قدرت اصلی است که به وجود آمده در این تحول عظیم مردها و نامردها از هم تفکیک می شوند. هیچ کس هم خودش را نمی تواند در محیط امن قرار بدهد که این تحولات به او نرسد، هیچ دولتی، هیچ حاکمی، هیچ ملتی، هیچ نخبه ای، هیچ مجلسی، هیچ ملتی از این تحول استثناء نیست. مشت همه را باز می کنند. هیچ مشت گره کرده ای باقی نخواهد ماند مگر اینکه در یک حادثه ای، در یک مقطعی، در یک موضع گیری خداوند تبارک و تعالی مشتش را باز می کند تا باطنش را هویدا کند. این تحول اصلی است و منشا آن ایران است اما راهکارهایی که رفتیم و الان داریم می رویم ولی باید به طور جد مورد توجه قرار بگیرد: مبانی حقوقی، پایه های نظام حقوق بین الملل، مبانی مدنی، مبانی کیفری و اینها.

بحث فلسطین و غزه می تواند توسط نخبگان و اندیشمندان به فهرست هایی تقسیم شود که مسئله فلسطین را تقویت کند، یکی از بحث های مهم حقوقی، اثبات حق مالکیت فلسطینی ها بر سرزمین خودشان است و آن ادعایی که طرف مقابل آنها دارد تحلیل و تبیین مدافع ادیان و حاکمیت خودشان را به تورات مستند می کنند، مسلمین مالکیتشان را با آیات و روایات، تاریخ فلسطین، تحولات حضور شان در منطقه اثبات می کنند . باطل کردن مبانی طرف مقابل فلسطینی ها برای اشغال سرزمین فلسطین که بهترین سندشان و بحثشان نجات یهود از آوارگی بخصوص بعد از بحث هولوکاست در اروپا است، به چالش کشیدن این مبانی توسط کارشناسان این مبا حث بر اساس یک تحلیل مبنایی است.

صهیونیست ها به خودشان اجازه دادند با پشتوانه بعضی از قوانین بین المللی و داخلی دست به شهرک سازی بزنند و یکی از چالشهای بزرگ فلسطینی ها با این جماعت و قوم بحث شهرک سازی است . در سرزمینهای اشغال شده، افراد با هر تابعیت (هر کدام از هرجای دنیا که آمدند تابعیت قبلی خودشان را حفظ کردند و دوتا پاسپورت دارند) در شهرک ها اسکان پیدا می کنند و حق مالکیت آنها در نظام حقوق بین الملل تعریف و تبیین کرده اندند.

از همین نگاه حق مالکیت رژیم اشغالگر آنهم با تابعیت دوگانه در این سرزمینها بایستی مورد توجه قرار بگیرد، زیرا اینها بحث هایی است که باید فرمایش مقام معظم رهبری به کرسی بنشیند و اضمحال رژیم صهیونیستی از طریق رفراندوم عملیاتی بشود. آن بحث ها آن زمان به مدد می آید و اثرگذار است و رژیم اشغالگر را تعیین تکلیف می کند. در ساختار اجتماعی فلسطینی ها قبل از این حادثه شوم و اشغال سرزمین ها کجا ساکن بودند. چی در اختیارشون بوده، جمعیتشان چقدر بوده، روابطشان چگونه بوده، مستندات تاریخی اینها باید جمع آوری بشود، اینهایی که عرض می کنم ما در ایران مؤسسات و پژوهشکده های ما و نخبگان ما و اساتید ما می توانند ، الان هم بحمداله شروع شده، من مصادیق زیادی را الآن آدرس دارم که این اقدامات از جانب جمهوری اسلامی شروع شده لازم است ترجمه اینها به زبانهای مختلف در اختیار مجامع و افکار مختلف قرار بگیرد.

بنابراین تبیین جایگاه اجتماعی اینها ،ترکیب جمعیتشان، ساکنان قدیمی ، تاریخی و اصیل فلسطین در یک فصلی به طور جامع از روز اول تا الآن باید مستندسازی بشود تمام جنایاتی که صهیونبستها انجام دادند، اینها جمع آوری بشود. آوارگان فلسطینی یکی از موضوعات بسیار سرنوشت سازاست، در آ روز رفراندوم یک شرط این است که اینها برگردند جمعیت اینها حق رای دارند ولی اشغالگرانی که از سراسر عالم اونجا هستند اینها حق رای ندارند.، چون اشغالگرند، خسارت وارده به آوارگان فلسطین و کشتارهای دسته جمعی و قتل عام های فجیع و شنیع، پرونده اینها راتشکیل می دهد. در فصل دیگری از مسائل حقوقی تخریب مزارع، باغات، وارد کردن ضرر و زیان های هنگفت به تجارت فلسطینی ها،آورده شود.

قوانین نژاد پرستانه توسط پارلمان رژیم صهیونسیتی وضع شده و حقوق فلسطینی ها در سرزمین های فلسطین مورد بغض و غضب و جفا قرار گرفته است. امتیازات رو به خودشون دادند و اینها را از حداقل امتیازات محروم کردند. یکبار مرور شود قوانین اداره اینها چه میزانی است و چقدر این قوانین حاکم در سرزمین های اشغالی نژادپرستانه است و چه ضرر و زیانی از محل اجرای این قوانین به اینها وارد شده است. یک فصل بسیار مهم حق دفاع مشروع است که امروز هم مورد توجه جهانیان است. مقام معظم رهبری هم در این حادثه و جنگ به آن اشاره کردند. فرمودند می گویند اینها موشک می زنند به خاطر اینکه اینها موشک می زنند ما حمله می کنیم. ضمن اینکه این دفاع، دفاع مشروع است، فرمودند مگر در کرانه باختری موشک شلیک می شود که هر روز فلسطینی ها کشته می شوند، قتل عام می شوند. حق دفاع مشروع فلسطینی ها امروز ز از طرف نظام سلطه، رئیس جمهور آمریکا بارها و مکرر زیر سوالاست ،در همین حوادث یک ماه اخیر اعلام می کرد اینها حق پرتاب موشک ندارند.

امروز یکی از بحث های اصلی مذاکره خلع سلاح غزه است یعنی سلب حق دفاع مشروع به هر وسیله ای . یک فصل مهمی در نظام حقوق بین المللی است که امروز فلسطینی ها از آن محروم هستند و بعداراده طرح جامع که ابعاد مختلفی دارد. روشی که دنیا نمی تواند نسبت به این روش چشمانش رابازکند، گوشهایش کرشده، نمی بیند ، سیره و روشی است که خودش سالیان زیادی است در دنیاداره تبلیغ می کند یعنی مراجعه به آرای عمومی است. دموکراسی، برگزاری انتخابات آزاد، به لحاظ ماهیت همان آرمان امام، انقلاب و اسلام در همین نهفته است.

راهکار جامع پسند، بین الملل پسند، نابودی رژیم صهیونیستی مراجعه به افکار عمومی و برقراری رفراندوم است و این نیاز به حمایت دارد. این بحث ابعاد مختلفی دارد که طرح آن باید نوشته و در معرض افکار عمومی دنیا قرار داده شود.اگر افکار عمومی دنیا به این رای بدهند با استفاده از ابزارهای تبلیغ و اطلاع رسانی، اجماع بین المللی به وجود بیاید، راه نجات ملت فلسطین همین رفراندوم است .در این چهارچوب. ساکنین فلسطین، آوارگان و فلسطینیان اصیل از یهود، مسیحی و غیره و ذلک.می گنجد.

آمار جمعیت حال حاضر کرانه باختری، آوارگان هم که نیایند ساکنان کرانه باختری و غزه و سایر سرزمین های اشغال شده که تجمیع شود بر آمار آنهایی که حق رای ندارند باز غلبه با فلسطینی هاست. اونها که جدا شوند، آوارگان هم که بیایند به طور مسلم پیروزی از آن سرزمین و مردم فلسطین است.

رهبری فرمودند: اینها بعد از رفراندوم نوع حکومت را مشخص کنند و تعیین تکلیف بکنند برای کسانی که سرزمینها را اشغال کردند برگردند یا بمانند، خیلی طرح مهمی است. روی این طرح باید ملت ایران وقت بگذارند از قدرت افکار عمومی هم در دنیا، حقوقدانان، نخبگان سیاسی این خیزش عظیم جهانی که بوجود آمده از این شور و هیجان یک خروجی بزرگ باید گرفته شود. خروجی بزرگ دیگری که باید گرفته شود تااین تنور به قول معروف داغ است نان را باید چسباند تشکیل دادگاه بین المللی برای رسیدگی به جنایات اینها ولو اینکه فردا هم نتانیاهو نباشد.

آقا فرمودند باید تعقیب شود، فرمودند یک روزی تونی بلر که در نبرد 33 روزه و ... دست داشت محاکمه خواهد شد، یک روزی بوش پدر، بوش پسر که این جنایات را در عراق، در افغانستان.لبنان وفلسطین آفریدند محاکمه خواهند شد. این طرح جامع دوم است که با ابعاد مختلف با این فهرست هایی که عرض کردیم و کل مبانی که وجود دارد می تواند اولا در نزد افکار و وجدان های عمومی دادگاههای بین المللی برگزار شده است مجرم شناسایی و محکوم به اشد مجازات شده است.

امروزکنار کاخ سفید هم برای نابودی رژیم صهیونیستی فریاد می زنند ولی دادگاهی که باید اینها را تعقیب کند، دستگیرکند، محاکمه بکند و به سزای اعمالشان برسد گرچه دادگاه لاهه هست ولی این دادگاه به طور ویژه با یک کیفر خواست کامل و همه جانبه تاییدشده، باید برگزار شود. رسیدن به این اهداف ضمانت اجرایی می خواهد، مهمترین ضمانت اجرایی تداوم مقاومت مسلحانه توسط مردم غزه و کرانه باختری به خصوص کرانه باختری است. خوشبختانه از روزی که مقام معظم رهبری فرمودند کرانه باختری مسلح بشود تا الان زمان محدودی می گذرد، چقدر می گذره؟... و تحول عظیمی در جبهه کرانه باختری داره به وجود می آید که بعضی از تحلیل ها می گویند عن قریب است که ملک عبداله کشور را ترک و فرار کند.

اوضاع اردن خیلی اوضاع به هم پیچیده ای است. همه اونجا حضور دارند ....همه هستند. جریان اخوان هم حضور دارد. ... به منطقه کرانه باختری امکانات خوبی می رسد. ضمانت اصلی رسیدن به این خواسته ها همینجوری که پشت میز مذاکره برای آتش بس دارند بحث می کنند و خواسته های خودشان رو اثبات می کنند سایر خواسته هایی که ملت فلسطین دارد از طریق تداوم مقاومت بدست می آید.

فشار ملتها و تداوم آنها. قدرت اصلی ملتهاست. ملتها هم بر اساس فرهنگشان منطق دارند، پس عصر، عصر چالش منطق هاست. منطق بشریت، منطق انسانیت، منطق اسلام، منطق مسیحیان،منطق یهودیان برای مقابله تجمیع شده است ، پس فشار ملتها رمز پیروزی است. این همان الگوی جدیدی است که امام دراین عصر و زمان آن را احیا فرمودند. غبار زدایی کردند، عملیاتی کردند و ملت ایران را به عنوان نمونه و الگو معرفی کردند ، خروجی این میدان، تحول عظیم در دنیا و جهاد ملت ایران در این36 ساله شده است. فهمیدند که با حداقل سلاح مشروع که یک تکه سنگ است می شود یک ابر قدرتی رو به زانودر آورد، می شود بدون وابستگی به یک قدرت بزرگ. مبارزه کرد.

فشار ملت ها، اتخاذ و تبیین و طراحی روشهای جدید توسط ملت ها از جمله ، در فرانسه یک تئاتر خیابانی برگزار کردند، کودک های فرانسوی روی زمین ریختند ، یک نفر در قیافه یک صهیونیست با کلاش چوبی شروع کرد شلیک کردن به اینها. چقدر اثر گذاشته بود در این صحنه، در حادثه ها از فرهنگ ما تعزیه خوانی، تشییع جنازه های نمادین و امثال اینها استفاده می کنند. اینها در غرب احیا می شود و باعث تبلور وجدان ها می شود، تهییج روان می شود.

فشار به حاکمان خیلی مهم است، در فرانسه روزهای اول جنگ پلیس با تمام قدرت جلوی تظاهرات مردم را می گرفت، یک هفته نگذشت که تسلیم اراده مردم شد، خیابانها را رها کردند، تظاهرات میلیونی در فرانسه و چند کشور، آمریکا، انگلیس وآلمان، برگزار گردید.

این سه کشور حاکمانش هر مقداری که از طرف مردمش تحت فشار قرار بگیرند باعث می شود اینها هزینه حمایتشان از اسرائیل بالا برود. کار به جایی برسد که دیگر آمریکا فقط بگوید برو در ضرابخانه های اونجا رو باز کن از اسلحه هایی که من گذاشتم استفاده کن، از من انتظار نداشته باش مثل عراق و کجا نیرو برات بیارم. هرچی این فشار بیشتر بشود اینها عقب نشینی می کنندتا بر اساس ان وعده الهی می رسه آخرین ضربه را که می زنیدهیچ کس در دنیا دیگه از این ها حمایت نمی کند، نگرانم نباشید جنگ جهانی رخ نمی دهد، آمریکا بیاید، اروپا بیاید، لشگر بیاورد این اتفاق نیست. در آیه 111 سوره آل عمران ...

اقدام حقوقدانان در سرتاسر عالم یکی از بحث های بسیار مهم است، ایران می تواند در سازماندهی اینها نقش داشته باشد، در فضای فرهنگی عمق بخشی و تحلیل و تبیین فرهنگ مقاومت و جهانی نمودن آن همچنین تبیین اثر سرنوشت ساز این فرهنگ در سعادت امروز و فردای بشر، خیلی تجربه ارزشمندی است. بشر فقط با این راه می تواند گریبان خودش را از دست نظام سلطه رهایی بخشد و الان بهترین زمانی است که این غزه، فلسطین، مردم عراق، ، ببینند بیداری اسلامی را به کجا رسانده اند. چه جوری پیروز شدند.

این عصر، عصر بی ثباتی است، تحلیل و تبیینی نداریم که چه اتفاقی می افتد . الان شما هیچ دولت شفاف و با نشاطی را در منطقه پیدا نمی کنید، همه در هم شکسته اند، ضربه خورده اند، مصر، لیبی، سوریه، عراق، افغانستان، امارات، یمن همه در هم شکسته اند، ارتش ها ی آنها همه متلاشی شده اند. یک دوره بی ثبات سازی را مدیریت می کنند ولی در همین مقطع که بعضی از تحلیل ها می گویند دوره بی ثباتی است.

مقام معظم رهبری دیروز در جمع سفرا فرمودند این عصر، عصر ایجاد نظم نوین جهانی است. این حرف مجتهد طراز اول، ولی فقیه، رهبر بزرگ و فرزانه است، این نظم، نظم جدید است و نظم جدید نظم اسلامی است و این بزرگترین فرصت برای اسلام ناب است. گرچه آن طرف سکه آشوب است. داعش با تحلیل، تحریک و تشویق بعضی ازجامعه اهل سنت که به خیال خام خود به آنها ظلم شده است ، حمله کردند این منطقه را گرفتند، بعد از گذشت یک ماه چشمان اهل سنت این مناطق باز شده است. آنها مدد می خواهند واذعان داشته اند، منطقه ما به آتش کشیده شده، خانه های ما داره خراب می شود، زن ها دارن و دختران مارا می برند، جوانهای مارو شلاق می زنند، تیر باران می کنند، سر می برند، اینها که پدر مارو در آوردند.

از طرف دیگر بعثی ها و داعشی ها در موصل تا روزی 20 تا 40 کشته از همدیگر می گیرند، اینها همه جریان ظلم اند، اجماع کردن عراق و بغداد را بگیرند، کار کربلا و نجف را یکسره کنند، کارشان به اینجا رسیده که شب در اتاق فکر می نشینند تصمیم می گیرند. ... این اوضاع امروز است.

همین زمان نیاز است که به بازنگری و بازسازی جریان بیداری اسلامی پرداخته شود. در حرکت فرهنگی راهبرد انزوای رژیم صهیونیستی در دستور کار است،هر راهکاری که ممکن است روز به روز انزوای او بیشتر بشود باید دنبال شود، ...

من به دو فصل حقوقی و فرهنگی اشاره کردم، اما یک فصل مهم به داخل بر می گردیم ، نقش ویژه و منحصر به فرد نظام جمهوری اسلامی در سرنوشت منطقه، جهان به خصوص فلسطین چیست؟. هیچ جایگزینی ندارد این نقش اگر ضعیف بشود، اگر تهدید بشود، اگر مورد بی مهری قرار بگیرد حتی اگر امروز و فردا بشود ضربه اساسی بر پیکره این آرمانی که با هزینه بدست آمده وارد خواهد کرد. به طور ویژه دولت ما امروز نقش برجسته ای در منطقه و جهان دارد، کشورما مجلس ما، قوه قضائیه ما در همه این موانعی که به صورت تیتر وار عرضکردم، قوای ما هر کدام بخشی از این بار را می توانند به دوش بکشند. ...

ملت ایران دوباره به سالهای 58 و 57 برگشته ، پایگاههارا فعال کرده است ، جوانها حلقه های صالحین اسلحه را کنارگذاشته اند، آموزش دفاعی را فرا می گردند، ... ملت نقش سنگین و بار اصلی به دوشش است که الحمدلله همه جا مصداق و مصادیقش مثل روز قدس و امثال اینها، حضور دارد. حالا فرهنگ عمومی کشور توسط مراکز فرهنگی باید مورد توجه قرار بگیرد. ما به بیروت از اول جاده تا بنت جبیر جنوب لبنان فکر می کنی توی ایرانی، فکر می کنی توی بهشت رضایی، در و دیوار این شهر و بلاد عکس شهدای ماست، بیشتر از شهدای خودشان عکس شهدای ماست ، تصاویر حضرت امام، مقام معظم رهبری، مشهد مقدس، حزب الله و... از کشورهای عربی شیعیان زیادی می آیند، در و دیوار شهرها باید براشون پیام مقاومت داشته باشد، از غزه ، چقد ر عکس داریم الان توی شهر؟ شهر به این بزرگی؟ همین مسیر از راه آهن تا حرم، از فرودگاه تا حرم، از ترمینال تا حرم، توی همین مسیری که80 درصد تردد اینهاست درخور شأن این زمان و این حادثه کار تبلیغی داریم؟!...

جان کری به غزه رفت کنگره آمریکا در حمایت از رژیم صهیونیستی چند میلیون دلار تصویب کرد، ما بعد از30 روز تازه فهمیدیم رئیس جنبش غیرمتعهدها هستیم. ... ما بلافاصله توی کمیسیون امنیت همان روزهای اول جلسه گذاشتیم، ...کمیته فلسطین داریم، کمیته دائمی فلسطین حمایت از فلسطین زیر نظرمجلس فعال شده است، تعدادی از رؤسای مجالس کشورهای اسلامی را دعوت کردیم، تحرکی به وجود آمد، جلسه ای با نماینده جنبش حماس، جهاد اسلامی و دولت خودگردان در مجلس داشتیم، آنها پشت تریبون رفتند، نطق کردند، فریاد مرگ بر اسرائیل آن روزها در مجلس بلند بود، با وجود بیانیه ها، صحبتها و... بازهم خیلی ظرفیت وجود دارد.

دیپلماسی عمومی، سازمانهای مردم نهاد، اینها دست به دست هم بدهند، خودشان می توانند یک قدرتی به وجود بیاورند در عرصه دیپلماسی عمومی، یکی از شاخص های امروز در صحنه داخلی ما که دیروز بار دیگر مقام معظم رهبری روی آن تاکید کردند حفظ مواضع ضد استکباری جمهوری اسلامی و دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی است. فرمودند در دنیا وزارت خارجه ما، دستگاه دیپلماسی ما اگر با صفتی شناخته می شود یک صفتش، صفت ضد استکباری و ایستادن مقابل ابرقدرتهاست چون این اثر مستقیم توی خط مقدم غزه و لبنان و جاهای دیگر می گذارد

شیعیان لبنان در محاصره کامل هستند، زندگی شیعیان عادی نیست، مثل غزه است. ... البته خوشبختانه این بخش از قدرت دست دولتها نیست. همینجوری آقا توی جلسه هیئت دولت فرمودند فرهنگ مال دولتها نیست مال نظام است، برای اینکه من در همه دولت ها روی فرهنگ حرف داشتم، نظر داشتم، ایستادم، الان هم نظر دارم چون موضوع فرهنگ از مقوله کل نظام است ولیدر کارهای دیگر دولت، من دخالت نکردم، حتی مذاکرات، روابط خارجه، مسائل اقتصادی ومسائل جزئی شان نه کلی مثل آمریکا هم خیلی وارد نمی شوم. ، ولی اینجا وارد می شوم و موضوع مقاومت هم به طور کل...

بر اساس چهارچوب مبانی امنیت ملی ، مواضع، روحیه استکبارستیزی توسط دولت، مجلس، قوه قضائیه و ملت خیلی سرنوشت ساز است، باید دائم برجسته و به روز باشد. همه چشمها باید به ایران و مواضع ایران خیره شود. پشتیبانی، کمک رسانی، ...، گرچه باید تلاش کرد، از دیگران هم کمک گرفت، از کشورهای دیگر آقا فراخوان دادند، ، ... بیاییم سر کمک به غزه حداقل در جلوگیری از این مظلومیت با هم همکاری بکنیم. ...

ولی ما همینطوری که آقا فرمودند آن میدان سربازای خودش را دارد. این میدان هم سرباز خودش را باید داشته باشد، نه چالش داخلی. در دیدار نمایندگان مجلس امسال فرمودند این انقلاب با مبارزه بدست آمده، با مبارزه حفظ شده، با مبارزه حفظ خواهد شد و شما سرباز این میدانید. به دانشجویان فرمودند یک جریان محقر غرب گرا می خواهد امور کشور را به دست بگیرد، باید مقابل این جریان ایستاد، این ایستادن منطقی، عقلانی و صحیح است. ...

والسلام علیکم و رحمت اله و برکاته


تاریخ آخرین بروز رسانی : شنبه - 24 آذر 1393 ..::.. تعداد بازدید این صفحه : 1243
بازدیدامروز : 195
بازدید دیروز : 141
بازدید کل : 127610