قمری: 10 شعبان 1441 21:46 - شنبه - 15 فروردین 1399
بیست نهمین همایش پژوهشکده

بیست نهمین همایش پژوهشکده بنیان درگرامی داشت هفته بسیج وروز بسیج دانشجووطلبه درتاریخ 93/9/3در محل آمفی تئاتردانشکده الهیات دانشگاه فردوسی وبا سخنرانی آقای دکترمهدی زاده معاون راهبردی ستاد کل نیروهای مسلح ومعاون پژوهشی سابق وزارت علوم برگزار گردید.

ایشان راهکارهای اقتصاد مقاومتی وتاثیرات متقابل فرهنگ بسیجی واقتصادمقاومتی را بیان نمودند.دراین همایش از تعدادی فعالین بسیج دانشجویی تقدیر بعمل آمد.

این همایش با مشارکت معاونت پژوهشی سازمان بسیج دانشجویی استان خراسان رضوی برگزار گردید.

مشروح خبر:

معاون راهبری ستاد کل نیروهای مسلح:

بخواهیم با تکیه بر شیوه مرسوم غربی در تولید علم جلو برویم موفق نخواهیم بود

معاون راهبردی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اگر بخواهیم با تکیه بر شیوه مرسوم غربی در تولید علم جلو برویم، موفق نخواهیم بود؛ بلکه باید نگاه اسلام به علم را که نگاهی الهی و براساس وحی و شهود است، ملاک کار خود قرار داده و با این افق از غرب جلو بزنیم.

وی خاطرنشان کرد: از نگاه مقام معظم رهبری برای اینکه موفق باشیم باید پنج مرحله راهبردی را پشت سر بگذاریم که در ابتدا ایجاد انقلاب اسلامی و در انتها ایجاد تمدن نوین اسلامی می باشد.

معاون راهبردی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه باید در سال 1440 مرجعیت علمی در منطقه شویم، گفت: در پیشرفت انقلاب اسلامی در عرصه علمی باید بتوانیم پس از گذر از چهار مرحله در سال های 1404، 1414، 1424 و در نهایت 1440 مرجعیت علمی خود را در منطقه به همه اثبات کنیم.

مهدی نژاد نوری گفت: اگر بخواهیم با تکیه بر شیوه مرسوم غربی در تولید علم جلو برویم، موفق نخواهیم بود؛ بلکه باید نگاه اسلام به علم را که نگاهی الهی و براساس وحی و شهود است ملاک کار خود قرار داده و با این افق از غرب جلو بزنیم.

وی با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان دارای سه مولفه اصلی است، خاطرنشان کرد: فناوری، اطلاعات و یادگیری سه مولفه اصلی در اقتصاد دانش بنیان به شمار می رود که باید با استفاده از فناوری روز، کسب اطلاعات لازم و در نهایت یادگیری و محتواسازی فرآیند دانش بنیان را ایجاد کرد.

معاون راهبردی ستاد نیروهای مسلح کل کشور در ادامه با بیان اینکه باید داده پردازی را یکی از محورهای اصلی کار خود در اقتصاد دانش بنیان قرار دهیم، گفت: ارتقای بهره وری، رقابت پذیری، فرصت آفرینی، تولید دانش، علم و فناوری از ویژگی های اقتصاد دانش بنیان است که پویایی و پاسخگویی مناسب به نیازهای بازار دو مولفه اساسی در این خصوص است.

مهدی نژاد نوری با بیان اینکه ویژگی های بسیج و یک بسیجی می تواند ما را در ایجاد اقتصاد دانش بنیان در کشور یاری رساند، تصریح کرد: آرمان گرایی، انقلابی و مکتبی بودن، داوطلبانه و مردمی کار کردن، اخلاص در عمل و نگاه شغلی نداشتن به فعالیت خود از ویژگی های اساسی بسیجیان به شمار می رود که با این مولفه ها می توان در اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان موفق باشیم.

وی ادامه داد: بسیجی براساس بیانات مقام معظم رهبری باید عرصه های مهم کشور را بشناسد و براساس نیاز کشور در این عرصه ها اقدام کند، امروز عرصه مورد نیاز کشور شکوفایی اقتصادی و علمی است و بسیجی باید در این امر پیشگام باشد.

معاون راهبردی ستاد نیروهای مسلح کل کشور عرصه بسیج را تنها حضور در پادگان و آموزش دیدن ندانست و متذکر شد از سوی رهبری از سال گذشته تا به امروز دو دسته سیاست های کلی اعلام شده اند که یکی اقتصاد مقاومتی و دیگر سیاست کلی علم و فناوری به شمار می رود.

مهدی نژاد نوری با بیان اینکه 40 سیاست کلی تا به امروز از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام و به تصویب رسیده است، خاطرنشان کرد: در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی بندهای یک و دو و بیست بسیار دارای اهمیت است که نخبگان بسیجی باید در این خصوص ورود پیدا کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 32 پارک علم و فناوری در کشور وجود دارد، افزود: 3000 شرکت دانش بنیان در 115 مرکز رشد و فناوری در کشور وجود دارند که ما باید شرکت های دانش بنیان خود را به 600 هزار ارتقا دهیم.

معاون راهبردی ستاد نیروهای مسلح کل کشور در پایان با بیان اینکه برای رسیدن به آمار مورد نظر تنها از طریق بسیجیان مخلص می توانیم راه خود را ادامه دهیم، گفت: بسیج از نظر ما بخش غیر دولتی محسوب می شود و نگاه ما به بسیجیان خارج از کشور همان نگاهی است که سردار نقدی مسئول آن بوده و آن طرح ایجاد بسیج 100 میلیونی در کشور است که بسیجیان خارج از کشور را نیز در بر می گیرد.


تاریخ آخرین بروز رسانی : شنبه - 11 آذر 1393 ..::.. تعداد بازدید این صفحه : 1601
بازدیدامروز : 208
بازدید دیروز : 141
بازدید کل : 127610